LLL.jpg

"Hayat Okula Sığar"

Ailemizin Değerli Velileri ve Tanışmayı Sabırsızlıkla Beklediğimiz Veli Adaylarımız,

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını sebebiyle eğitim-öğretim faaliyetlerine alınan resmi kararlar neticesinde ara verilmişti. Şimdi ise özlediğimiz günleri tekrardan yaşama sevinci ile özlediğimiz çocuk kahkahalarına kavuşma heyecanı ile kaldığımız yerden alınan tedbirler neticesinde devam ediyoruz.

İşte Aldığımız Tedbirler

ATEŞ ÖLÇÜMÜ

cov1.png

Okulumuza geldiklerinde ateş ölçümü yapılarak çocuklar içeri alınıyor.

37.3 °C ve üstünde olan öğrencilerimiz tedbir açısından ailesi ile eve dönmesi sağlanıyor. Gün içerisinde 2 saatte bir çocukların ateş ölçümü yapılarak Online Veli Bilgilendirme sistemine anlık olarak giriliyor. Böylelikle siz değerli aileler çocuklarınızın ateş durumunu gün içerisinde takip edebiliyorsunuz.

EL DEZENFEKTANLARI

COV2.png

Okulumuzun bir çok yerine yerleştirdiğimiz sağlık bakanlığı onaylı el dezenfektanlarının kullanımı çocuklara öğretilerek okul içinde her mekan değişikliğinde kullanılmaktadır. 

SPREY DEZENFEKTAN

226513.png

Küçük yüzeylerde hızlı etki sağlayan sprey dezenfektanlar ile kapı kolları, tuvalet basma butonu gibi sık kullanılan yerleri gün içerisinde sık sık dezenfekte etmekteyiz.

SIK EL YIKAMA

Sık sık el yıkama konusunda hassas davranıyoruz. Hapşırma vb. durumlarda anında el yıkama sağlanarak çocuklarımızın bu davranışı öğrendikleri bir sosyal yaşam kazanımı haline getirmeyi planlıyoruz. El yıkama konusunda ise dikkat etmeleri gereken noktaları tek tek göstererek anlatıyoruz ve doru el yıkama yapmalarını sağlıyoruz.

cov3.png

OKUL KIYAFETİ

cov4.png

Çocuklarımız okula gelip ateş ölçümü yapıldıktan sonra izolasyon sınıfında üstleri değiştirilir. Dışarıdan getirdikleri tüm kıyafetler, çanta vb. eşyalar bu izolasyon odasında kalır ve ilaçlanır. Okulda giydikleri kıyafetler ve sadece okulda kullandıkları maskeler tamamen ayrıdır.

SOSYAL MESAFE

Okulumuzun pek çok yerinde sosyal mesafe yer stickerları bulunmaktadır. Çocuklarımızın bu uyarıları öğrenmesi ve uygulaması çok kısa zamanda gerçekleşmektedir.

Gelen velilerimizin de bu uyarılara dikkat etmesini sağlıyoruz. Eğitim saatleri içerisinde veli görüşmesi almıyor, görüşme saatlerinde ise bahçede sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde bekleme yapmalarını sağlıyoruz. Maksimum

3 veli bahçemizde

bekleterek riski

minimum tutmayı

amaçlıyoruz.

cov5.png